Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis od nové majitelky Baronka z Teplic!

25. 7. 2009

Milá paní Matysová, moc Vás zdravím, dovolte, abych se představila- jmenuji se Jana Hýblová a jsem novou majitelkou německé dogy z útulku v Teplicích -Baronka. 

Na Vaše stránky " Doga v nouzi" jsem se dostala při rozhodování, zda si Baronka vzít. Víte, měla jsem dogu 10 let, v květnu nám náhle zemřel na torzi žaludku, chtěla jsem ho nechat operovat, veterinář nám to rozmluvil, že mu budu dělat na stáří bolest. Odešel mi největší přítel, těžko vysvětlovat, co pro mne znamenal a, co vše jsme spolu prožili. A jelikož máme roční holčičku a chodím do zaměstnání, neustále mám spoustu práce, neuměla jsem si představit, že bych si pořídila v nejbližší době štěně, které vyžaduje hodně pozornosti-jak bych to všechno skloubila?!
Ale bylo mi hrozně smutno...prázdný kotec...
Když umřel náš Henry, dívala jsme se jen tak náhodou na internet na inzerci německých dog a mimo jiné narazila na Baronka...do toho jsem onemocněla s páteří, dodělávali jsme fasádu na domě, starší dcerka dlohodobě marodí s nohou a prostě nebyl čas řešit psa..ale nezapomněla jsem na ty smutné oči, co koukali z fotky. Byla jsem i na Vašem serveru, ta hrůza z těch fotek se mi vracela a já si říkala, že mám nejen volný kotec a spoustu místa a tam kdesi je doga, co zoufale potřebuje pomoc.
Prostě, když jsem po měsící otevřela inzerci a zjistila, že Baronek je stále v útulku, zvedla jsem telefon a zavolala tam o nějaké informace jak se pes chová, ale myslím, že jsem je stejně nepotřebovala, protože náturu dogy znám velice dobře. Vlastně jsem se rozhodla během 24hodin, sedla se starší dcerkou na vlak a jela dlouhé kilometry pro našeho bafíka.
Musím Vám napsat, že nelituju svého rozhodnutí, jelikož tak hodné a vděčné zvíře mi to každý den vrací ! Dostávám mnohonásobně víc zpátky, nemám žádný problém, přilnul k mé rodině velice rychle. Má veškerou péči a lásku.
Měla jsem jen obavy, přeci jenom nevím jak mu lidi ublížili a mám miminko, tudíž jsem obezřetná, ale úplně zbytečně.
Škoda, že mi nemůže říct, co má všechno špatného za sebou, ale já mu každý den říkám, že mu vše vynahradím a že od teď se bude mít jen a jen dobře. Bydlíme u lesa, máme obrovskou zahradu a i ten čas mám, malá přeci už povyrostla, jezdíme na kole s malou v sedačce a pes běhá s námi, na zahradě jsem společně a na vycházky se střídáme. Víte, já pochopila, že láska k tomuto plemeni je na celý život, že už jiné mít asi nikdy nebudu. Rozhodně jsem ráda, že jsem si ho vzala! A neříkáme mu Barone, pan v útulku mu říkal Áda..Adolfe, pejsek na to slyší a není důvod to měnit. Adíček váží nyní 61kg a pořád přibíráme. S věkem se netrefili v Teplicích. To jsem viděla hned jak jsem se na něj podívala. Je mu tak maximálně odhadem 5 let.Měla jste vidět, když jsem ho umyla jak prokoukl! Chová se jako štěně a zuby měl zanedbané ze špatné stravy. Zvyká si na granule a pěkně se to čistí. Byla jsem tady u našeho pana doktora, zubní kámen odstraní v září až nebudou vedra. Bral antibiotika, kousal si konečník, má to takové zduřené, ale je to už přeléčené.
...Máme , ale teď nového člena a opravdu je to doga, nezkažená a absolutně ho nepoznamenalo, že ho někdo zklamal a špatně zacházel. To, jak opět věří lidem, jak nás vítá! Je to radost. Malá se po něm válí, šlape po nohách-to by Henry už netrpěl, zmizel by v kotci. Že někdo opustí svého psa, nedokážu pochopit, člověk je odpovědný za každou živou bytost, kterou k sobě připoutá!
Hodně jsem se rozepsala, ale víte nikdy jsem neměla psa z útulku a chci se podělit o dojmy.

Mějte se hezky Jana Hýblová, Opatov v Čechách

                                                      

Obrazek

                                                     

Obrazek

                                                       

Obrazek

 

                                                               

Obrazek

                                                                   

Obrazek