Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německá doga plášťová v Ústí nad Labem!

20. 10. 2013

 

 http://www.utulek-ul.cz/

2809.jpg

 Na tomto kanále najdete i ostatní videa s Miou:

POVÍDÁNÍ Z ÚTULKU
 
 
17.10.2013
Mě ještě neznáte a tak se vám musím představit. Jmenuji se Mia, jsem německá doga harlekýn, je mi asi jeden rok a o tom jak jsem se dostala do útulku bych raději pomlčela. Ne že by mě někdo týral, to ne ale mí páníčkové byli takoví divní, peníze utráceli spíš za drogy a tak na moje jídlo už moc nezbylo. Nakonec si můj páníček vzal život a já putovala do útulku. Prošla jsem karanténou a teď už jsem v kotci, kde si mě můžou prohlédnout návštěvníci útulku. No a tak jsem se i seznámila s tím náhradním páníčkem, co chodí na procházky s Žofinkou a Čendou. No tak na procházce s ním jsem byla teprve párkrát ale stálo to za to! Ani se nedivím Žofince, že když ho vidí, tak se může v kotci zbláznit! No a já? Dnes když ode mě odcházel, tak jsem fňukala jak malé dítě i když žádný drobeček nejsem! ...A divíte se mi? Při procházce mi náhradní páníček krmil uši takovým tlumeným hlasem, jaká jsem krásná holka, občas si mě přitisknul k noze a taky mě hladil po hlavě, to víte že jsem na něj koukala jak na svatý obrázek! No a dovršil to tím, že sáhnul do pamlskovníku a ... hovězí konzervička! Tak na to by mě utáhnul jak na vařený nudli! Krmil mě pěkně z ruky a já opatrně brala tu pochoutku do své tlamičky a dávala pozor, abych se ho svými zuby nedotkla! Taky jsem dostala od náhradního páníčka pochvalu jaká jsem jemná! Ale nic netrvá věčně a tak i moje procházka musela skončit. Bez protestů jsem ladně nakráčela do svého zamřížovaného obydlí a jen mé oči prozrazovaly, že ... no však vy asi víte!
 
19.10.2013

Slyšíte ten štěkot z prvního útulkového kotce? Že nic neslyšíte? No to se nedivte! V tom kotci je totiž ubytovaná německá doga Mia a ta vůbec neštěká! A mohla by! Za to co ji lidé udělali by měla právo štěkat na tento svět! Ale Mia neštěká! Způsobně čeká za mřížemi na svého náhradního páníčka, který ji v době útulkových procházek alespoň na chvíli osvobodí z toho zamří...žovaného obydlí. A jak prožívala Mia dnešní den? To si od ní nechte vyprávět!
Jak jistě víte, my dogy nejsme zrovna stavěné na to, abysme se koukaly na svět přes mříž! Nu což, nebudu plakat nad rozlitým mlékem že zrovna mě tenhle osud potkal. Ale na druhou stranu jsem měla štěstí, že v ústeckém útulku jsou hodní lidé kteří se o mě starají a také venčitelé, kteří mi dopřejí pohyb na čerstvém vzduchu. Za mnou teď chodí jeden venčitel co chodí na procházky s Žofinkou, Čendou a Vencou. Už jsem s ním byla párkrát na procházce a docela mi přirostl k srdci. No a protože mu všichni útulkáčci říkají náhradní páníček, tak já mu tak budu říkat taky. Jak vypadaly ty předchozí procházky s ním? Náhradní páníček mě oťukával co ve mě je ale naše procházky se odbývaly především na vodítku a bez účasti jiných psů. A dnes mě náhradní páníček překvapil! Po mém náležitém přivítání při jeho vstupu do kotce (t.j. kňučení, položení pacek na ramena, ťukání čenichem a oblíznutí), jsme se vydali po cestě z útulku. Ale tentokrát jsme nešli na louku u Billy ale pokračovali jsme cestou k hrací psí louce. Proskočili jsme dírou v plotě a ... tam vám bylo psů! Přišli jsme k nim a začalo seznamování. Kdo by si myslel, že byly nějaké šarvátky, tak je na omylu! A to nejdůležitější? Náhradní páníček mi hrábnul za krk, něco cvaklo a já ... byla volná! Asi už si domyslíte, že ten dnešní den jsem si náramně užila! A co já měla nápadníků! S Banym jsme proháněli aportík, Rick se kolem mě motal a bylo na něm vidět, že mu nejsem lhostejná, Berry se mi motal pod nohama a já musela dávat pozor abych na něj nešlápla, jen Tracynka na mě žárlila a štěkala na mě. A já? Všechno jsem řešila s přehledem a noblesou pravé dámy. A že bych pomýšlela na útěk když jsem byla na volno? Nebo že bych někoho kousla i když jsem neměla košík? Tak to mě málo znáte! Když skončila ta párty na hrací psí louce, náhradní páníček mi jen řekl, že už musíme jít domů a já k němu přišla, nechala si připnout vodítko a bok po boku se svými útulkovými kamarády jsme se vrátili do svých dočasných domovů.