Jdi na obsah Jdi na menu
 


URGENTNÍ!!!

27. 7. 2010

Nerad obnovuji právě tohle téma "Pes v pořádném průšvihu", ale musím. Včera mi sem dovezli fenku dogy Dibinu. Je čtyřletá, čistokrevná a má rodokmen, přesto se sem dostala kvůli obavám paničky doma o děti. Je trochu rozmazlená, umí kecat, když se jí něco nechce, ale na druhou stranu se dost bojí, protože ji opět týrali rozmazlováním, tak ani neví, co má kdy dělat a je ze všeho vedle jak ta jedle. Nejhorší na tom všem je, že je na dolní hranici výživné kondice, protože jim nějaký amatér veterinář cpal neustále Eukanubu a tvrdil, že fenka není hubená.
No posuďte sami........

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Když jsem viděl, v jakém je stavu, odmítl jsem ji sem přijmout s tím, že nestojím o úhyn psa na kachexii, do které se ve velmi krátkém čase dostane následkem stresu a nižších teplot ve srovnání s pražským bytem, ve kterém dosud žila. Odpověď paní byla stejná, jakou už jsem slyšel několikrát před tím a nemá cenu ji komentovat. Prostě sem ji sem vzal, abych jí dal alespoň nějakou šanci. Jenže k tomu potřebuji vaši pomoc.
Dibina je hodně přizpůsobivá, už za mnou i dolézá a snaží se poslouchat na první povel. Ale do maríny si ji vzít nemůžu kvůli malé vlčici. Teď pro ni urgentně někoho hledám, jinak to tu skutečně "zabalí", jelikož na to nemá být zrovna tady na Vysočině. Jestli se nám do konce víkendu nepodaří pro ni někoho sehnat, ač nerad, sám ji odvezu na veterinu utratit, než uhyne pro to, že to tu nezvládne. Přestože ji umím dát dohromady, nejde to ze dne na den a ona má málo času. Týrat psy rozhodně nemám v úmyslu.

Pokud se vám podaří pro ni někoho vhodného sehnat, naučím nového majitele s ní pracovat. Zas až tak problémová není. Problém má jen s tou svou kondicí a myšlenkovými pochody, do kterých už jsem jí samozřejmě sáhnul. Zdůrazňuji vhodného, protože "rádobyzáchranářům" ji týrat neustálými přesuny nenechám.

Pokud chcete kopírovat tento text jinam, tak celý a neupravený včetně linku přímo sem na zdroj.

http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=6&t=4339&p=181932#p181932


Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů


_________________

POZNÁMKA ADMINA: s panem Desenským jsem se kontaktovala a během dneška se pokusí dohledat  papíry s chovnou stanicí, abychom mohli kontaktovat i chovatele.

27.7.2010 - nové info, Dubina odjela na Slovensko k novým majitelům, které sehnala chovatelka.