Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německá doga,bezkonkurenční ničitel ?? :-))

10. 9. 2008

 

Obrazek

Doga a čivava umí doma způsobit absolutní zkázu.

Nová studie odhalila, že největším ničitelem lidských obydlí je německá doga. Během svého života způsobí průměrná doga škody ve výši asi 20 000 korun. Zajímavé však je, že na druhém místě se umístila čivava, která napáchá za svůj život průměrně jen o tisícikorunu menší škody než její obří příbuzný.

8. 9. 2008 15:30 - LONDÝN 

Možností, jak nás může čtyřnohý přítel pořádně naštvat je mnoho - znečištěné koberce, poškrábané dveře, ožvýkané sedačky či rozbité dekorace. To je jen část devastačního potenciálu některých psů.

Zatímco na špici ničícího spektra stojí doga (20 000 korun) následovaná čivavou (19 000 korun) a jezevčíkem (13 500 korun), tak přesně na opačné straně spektra ční mopslík a svatobernardský pes, tedy bernardýn. Ten možná proto, že jen málo lidí ho chová ve svém obydlí.

Pojišťovna zajišťující pojištění zvířecích miláčků dělala průzkum u celkem 3 000 majitelů psů. Naprostá většina destrukčních nápadů se u psů dostavuje ve štěněcích letech, ale přibližně 15 procent majitelů uvádí, že se musí s destrukčními choutkami svých miláčků vypořádávat po celý jejich život.

"Není vůbec překvapivé, že německá doga je číslem jedna, její hmotnost a rozměry totiž často stojí i za velkým množstvím nechtěných nehod. Co je zajímavější, je čivava na druhém místě. Je až neuvěřitelné, že tohle kapesní plemeno dokáže způsobit až takovou zkázu," řekl pro Daily Mail Mike Pickard z pojišťovny.

(zdroj - novinky.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Německá doga a její vzorný přístup k bytu

(b.rambouskova, 25. 5. 2013 22:47)

Měli jsem německou dogu 12 let, v bytě se chovala jako dáma, neshodila ani květináč ze schodů, nerozkousala žádné boty ani nábytek a kosti žrala jen na svém koberečku kde směla - uprostřed kuchyně.Vzorně se starala o štěňátka a byla přátelská i k návštěvám a k většině pejsků. Při venčení netáhla jako např. dobrman nebo NO. Krmení měla dávky jako ostatní psi a to nebyla hubená. Spala samozřejmě na pohovkách aby neměla otlačené klouby. Byl to náš mazlík.

ale joo

(Radka, 5. 10. 2009 21:20)

zdravím,my když jsme si pořídili dogu tak jme neměli nejmenší tušení co dovede:)zničená nová sedačka i křeslo,rozžvýkané veškeré pokojové květiny na které dosáhl,nesčetněkrát stáhlý ubrus v kuchyni i se vším co na něm bylo.odrápané omítky i dveře o botách nemluvě.taky si všechno co nebylo přiděláný napevno nosil do pelechu a taky rád vyraboval celej obsah odpadkového koše.taky ani nemluvím o tom jak řval když zůstal chvílu sám,galeje,ale padl druhý rok a je klid a je zlatej:)

COZE?

(ALča, 25. 6. 2009 16:20)

Podobny clanek jsem cetla nekde na internetu o jack russelech, psalo se tam priblizne toto: ,, stene JRT bych doporucoval vzit do nezabydleneho bytu, se starou posteli stolem i zidlema, v zadnem pripade je nepoustejte do pokoju pokud s nimi nejste, tak maleho psa muzete nechat v predsini apod." Koupila jsem si Jacka i pres vsechny negativni clanky, za cely rok co ji mam mi nezicila NIC NIC jen hrackou shodila sklenicku a udelala si z mych backor svoje nejoblibenejsi hracky... TIm cely soupis skod skonci takze bych to spocitala na zhruba 200korun. Neverte proto takovymhle clankum a poridte si DOGU i JRT=o)) zdravim Alča